Administracja potrzebuje własnej telewizji. Ale jeszcze o tym nie wie

przez Multiferencje 1 911 views0

Dlaczego tak mało powiedziałaś w TV o sprawie, przecież mogłaś więcej i dłużej. Dlaczego media nie wykorzystują całości materiału, jaki im przekazujemy? Dlaczego tną wypowiedzi i miksują z innymi, często tylko pod tezę prezentowaną przez dziennikarza? Dlaczego nie dają nam szansy na rzetelne przedstawienie całości sprawy? Nagranie trwa 20 minut, a na antenie widzimy 20 sekund wypowiedzi. To przecież za krótko, żeby wyjaśnić nawet najprostszą sprawę! I tak dalej.

Najczęściej takie pytania, w tonie rozczarowania rzetelnością współczesnych przekazów medialnych, słyszę od kolegów w pracy. Równie często padają, podczas szkoleń i wykładów od ich uczestników. Urzędnicy chcą informować, wyjaśniać i odkłamywać w mediach, stereotypowe przekazy. Nie wszystko przecież jest tylko czarne lub tylko białe. W krótkich materiałach informacyjnych brak jednak miejsca i czasu na przedstawienie całej palety barw, przedstawianego obrazu.

Niestety, zazwyczaj nie wystarcza tłumaczenie innym po­trzeb mediów. Szczególnie w administracji, która komunikuje się poprzez rzecznika prasowego, a pozostali pracownicy, eksperci
z danej dziedziny, podchodzą do wystąpień w mediach nie­chętnie. Szkoda. Ponieważ w dobie wszechobecnych, szeroko pojętych mediów, webinaria i streamingi odpowiadają na potrzebę pełnej, specyficznej, często wielopłaszczyznowej informacji dla społeczeństwa od administracji.

Ufam, że nadszedł czas, w


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie