Inwestujemy w sprzęt

przez Multiferencje 1 738 views0

Webinarium możemy zrobić przy użyciu laptopa, kamerki internetowej lub komputerowej i YouTube, ale będzie to amatorska realizacja. Skupmy się więc na tym, jakiego sprzętu potrze­bujemy, aby przygotować webinarium lub transmisję wydarzenia w sposób profesjonalny.

Studio mobilne i kamery

Nie od dziś wiadomo, że dynamikę można uzyskać, transmitując wydarzenie kilkoma kamerami. Jeśli podłączymy trzy, będziemy mogli pokazać naszych rozmówców w studiu lub na sali konfe­rencyjnej w różnych ujęciach. Jedna kamera zaprezentuje ogólny plan, druga skupi się na osobach mówiących (tzw. portretach), trzecia może sfilmować np. reakcję publiczności.

Bardzo istotne jest studio mobilne, w którym zamontujemy mi­kser wizji do zmiany ujęć w czasie rzeczywistym. Urządzenie po­zwala na podłączenie od czterech do nawet ośmiu kamer, oraz dodatkowych źródeł – np. komputera z prezentacją lub odtwa­rzacza z filmami i animacjami. Przydatny będzie także rekorder do nagrania naszego wydarzenia – później zapis możemy pociąć na krótsze fragmenty i umieścić w sieci.

Interkom to urządzenie do porozumiewania się z operatorami kamer. Jeśli zsynchronizujemy je z mikserem wizji, to dzięki nakładanym na kamerę lampkom tally będziemy dawali znać, która kamera filmuje rozmówców. Lampkę umieszcza się na kamerze, czerwone światło daje sygnał,


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie