Makijaż przed kamerą – jak zadbać o wizerunek

przez Multiferencje 2 545 views0

Dzisiejsze kamery widzą wszystko, a nawet więcej. Skoro obraz jest HD, to makijaż też musi być HD. Dobrze dobrane kosmetyki wyeliminują błyszczenie się twarzy, zakryją zmarszczki i przebarwienia, zlikwidują pryszcze, a szarej, ziemistej czy zaczerwienionej cerze nadadzą zdrowy kolor.

Makijaż do programu na żywo

Po pierwsze, trzeba ustalić, w jakim oświetleniu będzie występował rozmówca i jak będzie ubrany. Istotny jest też chara­k­ter i tematyka programu.
Pierwszym etapem w makijażu telewizyj­nym jest odpowiednie przygotowanie skóry. Dobrze jest wcześniej wykonać peeling oraz ją nawilżyć. Następnie na twarz, szyję, uszy należy nanieść odpowiednio do skóry dobraną bazę (ostrożnie z bazą rozświetlającą!). Kolejnym, jednym z najważniej­szych etapów, jest dobór podkładu, korektora pod oczy i korektora do korekcji punktowej, w taki sposób, aby zachować jednolitość kolorystyczną oraz nasycenie koloru makijażu. Podkład telewizyjny musi być mocno kryjący, ponieważ światło telewizyjne bezlitośnie obnaża mankamenty i niedoskonałości skóry. Pudru matującego, najlepiej transparentnego, używamy w celu zmatowienia.

Makijaż oczu u kobiet

Świetnie sprawdzają się tu cienie o konsystencji suchej. Takie o konsystencji mokrej i z bardzo mocnym połyskiem mogą dawać efekt tłustych powiek (niekorzystnie odbijają


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie