Wywiad: Michał Olszański

przez Multiferencje 2 283 views0

Webinarium może być jak program w telewizji – wystarczy pomysł i do­świad­cze­­nie. Najlepiej wzorować się na dobrych dziennikarzach telewizyjnych. Michał Olszański radzi, jak poradzić sobie z prowadzeniem programu, stresem, wre­szcie, gdzie patrzeć – w kamerę, czy na rozmówcę.

Tomasz Słodki: Lepiej mówić krótko, czy raczej rozbu­dowywać zdania?

Michał Olszański: Zdecydowanie krótko. Ja akurat mam okazję prowadzić ten główny program, który przyniósł mi największe doświadczenia i taką moją dobrą pozycję w tej chwili. Myślę o Ekspresie Reporterów. Program, który o tyle się zmienił, że kiedyś miałem w nim więcej miejsca dla siebie, mogłem rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, w tej chwili program bardzo przyspieszył. Moja rola polega tak naprawdę na dobrym, celnym wprowadzeniu reportażu i następnie skomentowaniu tego reportażu, tak aby wy­razić jakieś emocje lub uzupełnić coś. Musi to być bardzo krótki i precyzyjny przekaz.

Czy wydawca przygotowuje ci teksty? Czytasz je z promptera?

Wszystkie teksty są moje – nie czytam z promptera. Od początku uważam, że taki program jak Ekspres Reporterów jest programem jednak mocno emocjonalnym, poruszającym ważne kwestie. Byłoby to dość dziwne, gdybym po reportażu wzbudzającym emocje, kiedy


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie