Owsiak i jego transmisje – od 15 lat coraz lepsze

przez Multiferencje 1 897 views0

Jest rok 2002. Żary, poniemieckie lotnisko, jakieś 500 km do stolicy. Koniec świata wydawałoby się. Ale nie, na tym  polu, pomiędzy rosnącymi słone­cznikami i czterometrową sceną stoi nie­wielki kontener z napisem „Internet”. To w tym budynku, na czas Przystanku Woodstock 2002, mieści się internetowe centrum dowodzenia. Pracuje tam pięć osób, które zajmują się informowaniem całego świata (sic!) o tym, co właśnie dzieje się na scenie i obok.

Przekaz internetowy to dla nas zdecydowanie jedno z najważniejszych narzędzi do komunikowania naszych działań – mówi Jurek Owsiak, dyrygent WOŚP. – Gdy zaczynaliśmy nasze działania, w Polsce nie było jeszcze internetu. Kiedy się pojawił i zaczął szybko zyskiwać popularność, natychmiast doceniliśmy możliwości, jakie ze sobą ta zmiana niosła. Jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce stworzyliśmy stronę internetową, a Finały i Przystanki Woodstock są niemal od zawsze transmitowane w Inter­necie – dodaje.

Już kilkanaście lat temu  Jerzy  Owsiak  wiedział, jak ważna jest informacja, jak ważne jest przekazywanie jej wszelkimi możliwymi kanałami i na różne sposoby. Ówczesna ekipa pamięta zdziwioną minę jakiegoś zagranicznego muzyka, gdy zaraz po koncercie, w czasie wywiadu z internautami (czatu znaczy), dowiedział się jak świetnie zagrał 


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie