Periscope – aplikacja do szybkiego nadawania na żywo

przez Multiferencje 2 422 views0

Do niedawna transmisje na żywo nie były dostępne dla każdego. Mało kogo było stać na sprzęt niezbędny do przeprowadzenia takiej transmisji. Wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu kiedy to na rynek weszła nowa aplikacja Twittera do streamowania wideo w czasie rzeczywistym: Periscope.

Użytkownicy tej aplikacji dzielą się na twórców i odbiorców. Twórcy mają możliwość transmitowania obrazu na żywo swoim followersom z Twittera w dowolnym momencie oraz w dowolnym miejscu. Periscope szybko rozwija skrzydła a moda na transmitowanie na żywo powoli ogarnia świat, a także Polskę. W lipcu fi­rma T-Mobile pokazywała za pośrednictwem aplikacji festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Firma Samsung natomiast od dłuższego czasu zabiega o dobry kontakt z klientami. Kilka tygodni temu, z pomocą hasztagów, można było zadawać pytania rzeczni­kowi prasowemu. Ostatnio Samsung zorganizował także konferencję, właśnie za pośrednictwem Periscopa, w której rzecznik mógł w czasie rzeczywistym odpowiadać na pytania, które wyświetlały mu się na ekranie.

Aplikacja jest świetnym narzędziem do promocji marki a nawet osoby. Z Periscope’a korzystają bloggerzy, chociażby Karol Paciorek, który ostatnio transmitował swoją irytację, związaną ze staniem w korku i spóźnieniem się na spotkanie. Okazało się, że jego transmisję ogląda


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie