Świat mobilności bezprzewodej – czyli o transmisjach konferencji prasowych

przez Multiferencje 2 454 views0

Lubię obserwować ludzi – ich zachowania, gesty, reakcje, emocje. Nie tylko jako osoba zawodowo zajmująca się komunikacją, ale tak, po prostu. Często siedząc w poczekalni, na dworcu czy jadąc samochodem, przyglądam się temu, co robią moi współtowarzysze podróży. Z tych obserwacji mogę dowiedzieć się wiele o otaczającym nas świecie oraz zjawiskach, które nieoderwanie nam towarzyszą.

Lotnisko Chopina, przed odlotem do jednej ze stolic europej­skich. Stojąc w kolejce do kontroli bezpieczeństwa (bo przecież odprawiłam się przez Internet) z zainteresowaniem przyglądam się pasażerom. Uważnie obserwuję, ilu podróżnych trzyma w ręku telefon, a ilu tradycyjny, papierowy boarding pass. Ze zdumieniem mogę stwierdzić, że około 50 procent podróżujących ściągnęło kartę pokładową na swojego smartfona. I nie są to tylko ludzie młodzi, z pokolenia millennialsów. Jak widać, z dobrodziejstw technologii mobilnych korzystają także osoby nieco starsze. Wykorzystują je w codziennym życiu, nie dlatego że chcą być na czasie, podążać za modą, ale dlatego że chcą żyć bardziej komfortowo.

2

Kiedyś nowe technologie kojarzyły się głównie z dziedzinami naukowymi: medycyną, chemią, fizyką czy astronomią. Dziś to urządzenia elektroniczne są synonimem nowoczesnych technologii. Nie wyobrażamy sobie życia bez innowacyjnych wynalazków.


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie