YouTube: pierwsze 10 lat – historia

przez Multiferencje 2 451 views0

Interfejs dostępny w 75 krajach, w 61 wersjach językowych. YouTube to internetowy serwis założony przez Chada Hurleya, Steva Chena i Jaweda Karima w lutym 2005 roku. Umożliwia użytkownikom na całym świecie bezpłatne odtwarzanie i zamieszczanie filmów.

Pierwszy film wideo na YouTubie wylądował 23 kwietnia 2005 roku, trwające 19 sekund nagranie przedstawiało wycieczkę do zoo jednego z założycieli serwisu. W trakcie roku swojej dzia­łalności YouTube stał się jedną z najbardziej rozwijających się stron w internecie, w ciągu doby oglądano sto milionów filmów i dodawano sześćdziesiąt pięć tysięcy nowych.

Po 10 latach popularność YouTube wzrosła, każdego dnia zamieszczanych jest 85 tysięcy nowych plików (w każdej minucie dodawanych jest 300 godzin wideo), oglądane są 4 miliardy filmów, a miesięcznie serwis odwiedza 800 milionów osób. W 2006 roku serwis Youtube został wykupiony przez Google za kwotę 1,65 miliarda dolarów, w 2015 roku szacowana wartość serwisu wynosiła 80 miliardów dolarów.

you3

YouTube ma właśne studia nagrań, umożliwiając użytkownikom bezpłatne korzystanie z „YouTube Space” znajdujących się w Los Angeles, Tokio, Londynie, Nowym Jorku


Dalsza część artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.


No apps configured. Please contact your administrator.
Panel logowania
 Zapamiętaj mnie